2016 Sonbahar Moda Trendleri

2016 Sonbahar Moda Trendleri

Yaz aylarının sıcak günleri sona erdi. Haliyle artık dolaplar değişiyor. Yazlıklar rafa kaldırılmaya ve yerine sonbahara uygun kıyafetler gelmeye başladı. Her sene hatta her dönem olduğu gibi bu senenin de kendine has bir özelliği var. 2016 sonbahar moda trendleri yakın bir zamanda moda evlerinin düzenlediği etkinliklerle halka duyuruldu. Özellikle kazakların ve salaş kabanların yer aldığı sonbahar kıyafetleri arasında bu sene kadife kumaşlar ön planda olacak gibi duruyor. Bunun dışında pamuklu jagar örgüler ve dantel desenli kıyafetlerin de olacağını söyleyebiliriz.

Sonbaharın kasvetli günleriyle paralel olarak siyah renk hakim duruyor. Ama bir farkla; bu sene 2016 sonbahar moda trendleri arasında ışıltılı ve metalik elbiseler ön planda. Yine birçok moda evi de tasarımlarında lila rengi ön plana çıkarmış gibi gözüküyor.

Çiçek Dürbünü Desenli Kıyafetler

Bu senenin dikkat çekici kıyafetleri arasında Kaleydeskop desenli yani çiçek dürbünü desenli kıyafetler yer alıyor. Birçok farklı desenin bir araya gelmesi ile oluşturulan bu rengarenk kıyafetler adeta bir çiçek bahçesinin içerisindeymiş gibi hava yaratıyor. Bu kıyafet tercihinin gösterdiği üzere 2016 sonbahar moda trendleri arasında patchwork işlerin olacağını düşünebilirsiniz.

Kürk Kollar

Kürk modasının eskimediğini bilirsiniz. Bu kadar karşı çıkan ve uzak duran insanlara rağmen, kürk hemen her dönem baş köşede duran kıyafetler arasında yer alıyor. Bu sene kürklerin dışında, yalnızca kolları kürk olan ceketler de piyasaya çıkıyor. Tanıtımı yapılan ürünlerin henüz şimdiden binlerce sipariş aldığı söyleniyor.

Takım Elbisede Yükseliş Var

Maskülen takım elbiseler kadınların hayatına öyle bir girdi ki, onu tahtından indirebilmek oldukça zor. Geçtiğimiz senelerde de sonbahar moda trendleri arasında yer alan şık takımlar özellikle ekose desenler ve çizgili takımlar şeklinde sunuluyor. Elbette bu takımları olduğu gibi kullanmak zorunda değilsiniz. Kullanacağınız aksesuarlar sayesinde ister daha da maskülen isterseniz de maskülen görünümünüz altında daha feminen olabilirsiniz. Fular, kravat ve çanta tercihleri bu bakımdan çok önemlidir.

Jakarlı / Brokar Kumaşlar

Kış geliyor diye karalar bağlamak zorunda değilsiniz. 2016 sonbahar moda trendleri neden karnaval havasında geçmesin ki? Kasvetli giyinmeye son. Bu sene daha eğlenceli kıyafetler ve göz alıcı renkler tercih edilecek. Brokar kumaştan tasarlanan maskülen mantolar şimdiden raflarda yerini almaya başladı. Durun bir dakika rengarenk, canlı renkler ve maskülen kalıplar mı? Evet kıyafetiniz ne kadar feminen karakterli olsa bile kesimler maskülen tercih ediliyor.

Pantolon ve Etek Kombinleri

İkisi de ayrı kıyafetler. Peki ya ikisini de giymek istiyorsanız. 2016 sonbahar moda trendleri arasında pantolon ve eteği birlikte giyebilmeniz mümkün. Kat kat giyinmenin moda olduğu bu günlerde pantolon üzeri etek tasarımları bir bir ortalıkta dolaşmaya başladı bile. Bu kıyafetler hem oldukça şık gözüküyor hem de işlevsel olarak soğuktan korumada çok başarılılar.

Üst üste Giyim

Pantolon ve eteğin birlikte kullanılması gibi bu sene kat kat giyinmek moda. Yazın asklı bluzların içerisine tshirt giymek gibi bir modanın devamı niteliğinde sayılabilir. Gömleklerin üzerine giyilen yelekler veya askılı elbiselerin içerisine giyilen uzun kollu kazaklar şeklinde liste uzatılabilir. Üst üste giyim konusunda özellikle Valentino’nun tasarımlarına bir göz atmalısınız. Miu miu ve Tory Burch’ta üst üste giyimi tercih eden markalar arasında yer alıyor.

Fular Yakalara Devam

Yazın gözde kıyafetleri arasında olan fular yakalar, 2016 sonbahar moda trendleri arasında da yerini alıyor.  Hatta söylentilere göre kışın dahi tasarlanan kıyafetler içerisinde fular yakalar olacak ve dış giyimde de yerini alacakmış.

Maksi Etekler

Birçok defa etek giymeye cesaret etmek zordur. Eteğin boyu, eteğin cinsi, üstüne ne giyilecek, hangi ayakkabı seçilecek, hangi aksesuarlar kullanılacak? Sorular hiç bitmez ve giyinmek belki de saatler sürer. Aslında bu hepimizin etek tutkusu olduğunu gösteriyor. İşte 2016 sonbahar moda trendleri de bu tutkumuzu biliyor olacak ki, işimizi kolaylaştırmak için maksi etekleri ön plana çıkarıyor. Bu sene tabiri caizse yerleri süpürecek kadar uzun etekler moda olmuş durumda. Rengarenk maksi etekler farklı kesim ve tarzlarda sunuluyor. Elbette uzun boylu kadınlara daha çok yakıştığını belirtmek gerekiyor.

Kadifenin Hükümranlığı

2016 sonbahar moda trendleri arasındaki en dikkat çekici kıyafet kadife kumaşların kullanılması olmuş. Sonbahar zamanlarının serin günlerinde sıcacık bir kıyafet keyfi sunan kadifeler, aynı zamanda oldukça kullanışlı ve şık görünüyorlar. Kadifeler bu sene yalnızca elbise veya bluz olarak karşımıza çıkmıyor. Ceket, kaban, pantolon ve hatta çanta şeklinde farklı farklı ürünlerle karşımızda olacak. Fendi ve Ralph Lauren şimdilik kreasyonlarında kadifeyi ön plana çıkaran iki marka olarak duruyor.

Süetsiz Bir Sonbahar Düşünülemez

Süet tasarımlar olmadan bir sonbahar trendi olduğunu hiç hatırlamazsınız. Özellikle serin ama yağışsız günlerin vazgeçilmezi olan süet tasarımlar sayesinde şıklığın ve bohemliğin tadını çıkarmak mümkün. 2016 sonbahar moda trendleri arasında yer alan süet kıyafetler ve ayakkabılar farklı renk ve tasarımlarla Roksandra, Balmain ve Ted’s tarafından da kullanılıyor.

Pançodan Vazgeçmeyin

Bir önceki sonbahar trendlerinden miras kalan şık pançolar bu sene de kaldığı yerden devam ediyor. Sokak modası olarak görülen rengarenk ve farklı tasarımlarda olan pançoları havaların serinlemesi ile birlikte birçok kişinin üzerinde görmeye başladık bile.

Dantel Dokunuşu

Eskiden dantelli kıyafet giymek yalnızca özel günlerde veya özel davetlerde yapılan bir işti. O bile kırk kere düşünülür ve öyle yapılırdı. Ama son birkaç senedir sokağa inan dantel, 2016 sonbahar moda trendleri arasında yerini almayı başarmış gözüküyor. Nakışlar ve desenleri bir arada kullanan kıyafetleri görmeniz mümkün. Doğru kombinlerle görenleri kendinize hayran bırakacaksınız. Blumarine ve Ermanno Scervino bu sene podyumlarda da dantele ağırlık veren markalardan.

Metal Şıklığı

Metalik renklerin ve metalik ışıltının moda  artık moda olduğunu biliyorsunuz. Yalnızca kıyafetler değil, ayakkabı ve aksesuar seçiminde ve hatta makyajlarda dahi metalik renkler kullanmak oldukça trend oldu. Silver, bronz, rose ve altın tonlarında dikkat çekici kıyafetler ve ayakkabı tercihleriyle hem sokakta hem de özel günlerde dolaşabilirsiniz. Metal tonlarını kullanmanın en önemli özelliği, dikkati direkt olarak kıyafete çektiği için yüz hatlarını pek belli etmiyorlar. Aslında bir anlamda kusur kapatmak için de idealler denilebilir.

Transparan Kıyafetler

Transparan giyinmek ister yaz ister kış olsun her dönem cesaret isteyen bir iştir. Açıkçası da öyle kolay kolay herkes transparan giyemez, giyse de taşıyamaz. Sokakta transparan giymek ise ayrı bir olaydır. Genellikle podyumlarda süren transparan esintisi kalın paltoların ve anorakların altına giyilebilecek şekilde sunuluyor. Gerçekten cesur parçalar!

Sonbaharın Serinliğinde Şişme Montlar

Dolabınızda yalnızca dar ceketler ve montlar varsa, maalesef ufukta alışveriş görünüyor demektir. Çünkü 2016 sonbahar moda trendleri arasında şişme montlar kesinlikle yer alıyor ve hem de hızla yayılıyor. Şişme montlar hem işlevsel hem de oldukça şık görünmelerinin yanında oldukça da konforlu kıyafetler olarak biliniyor. Bu sene özellikle rengarek  ve farklı formlarda tasarlanmış gözüküyorlar. Büyük markaların hemen hepsi sevenleri için en az bir tane bile olsa şişme mont sunmayı ihmal etmemiş.

Prev Günlük Bakım Rutinim

About Author

Admin

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment