Almatı Şehir Rehberi

Almatı Şehir Rehberi

Tanrı Dağları’nın etrafını sardığı Almatı, Orta Asya ülkeleri arasında en çok metropol havasına sahip olanıdır. Şehrin aceleci koşuşturması ve doğanın azizliğine doğrudan şahit olabileceğiniz harika bir tatil mekânı. Eskiden Kazakistan’ın başkenti olan Almatı, Orta Asya’daki en çekici şehirler arasında. Tanrı Dağları’nın adeta sarıp sarmaladığı bu şehrin yapıları Rus mimarisinden de payını almış ve ziyaretçilerine harika bir tatil deneyimi sunuyor. Şehri tam anlamıyla gezmek ve dolaşmak için http://www.atlasglb.com/sehir-rehberi/45/almati-ucak-bileti-ve-sehir-rehberi internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Almatı’yı tam anlamıyla gezmek için 3 dala ayıralım ve bir göz atalım.

1-Konaklama

Kazakistan’ın en büyük şehri olan Almatı’da fazlasıyla konaklama seçeneği bulunuyor. Almatı Opera Binası, Almatı Kulesi ve Almatı Katedrali civarındaki pansiyon ve otelleri tercih edip, bu tür yerlere yakın kalabilirsiniz. Her bütçeye uygun otel ve pansiyonların yer aldığı Almatı’da bütçenize uygun bir konaklama için erken rezervasyon yapmalısınız.

>>>Alternatif Konaklama Seçenekleri<<<

– Holiday Inn Almaty

– InterContinental Almaty Hotel

– Voyage Hotel

– Royal Tulip Almaty

2-Gezilecek Yerler

Üç bir yanı dağlarla kaplı, harika manzaralı Almatı’nın Rus mimarisi ile eski binalarına bakmak gözlerinizi büyüleyecek.

zenkov-cathedral

>>>Zenkov Katedrali ve Panfilov Parkı<<<

Işıl ışıl canlı renkleri ve muhteşem mimarisiyle dış görünüşüne hayran kalacaksınız. Dış görünüşü itibariyle adeta sarayı anımsatan katedral, çivisiz inşa edilmiş olması da bir hayli ilgi çekici.

>>>Almatı Merkez Cami<<<

Nüfusunun %70’lik bir dilimi Müslüman olan Kazakistan’da ülkenin en büyük camisi Almatı’da yer alan Merkez Cami’ dir. Altın kubbeleri ve hat sanatıyla süslenen göz kamaştırıcı mimarisiyle ilgi çekiyor. Cuma günleri hariç haftanın diğer günleri ziyarete açık.

st._nicholas_church_almaty

>>>Cumhuriyet Meydanı<<<
Şehrin en önemli meydanı olarak ön plana çıkan Cumhuriyet Meydanı, resmi törenlerin merkezini oluşturmaktadır. Meydanın tam ortasında yer alan Bağımsızlık Heykeli ile anıtın tepesinde yer alan Altın Adam heykeli, mutlaka görmeniz gerekenler arasında.

3-Ulaşım

Kazakistan’ ın en büyük ili olan Almatı, Çin’e olan yakınlığı sebebiyle ayrı bir kültürü vardır. Bu özelliklerine bir de doğal güzellikleri eklenince turizm açısından vazgeçilmez hale gelmiştir.

Vize gerektirmeyen bu şehrin güzelliğini kendi gözlerimizle gördük. Fakat nasıl gideceğiz, biletler ateş pahası mı gibi sözler duyar gibi olduk. Atlas Global’in uygun uçak bileti fiyatları ile böyle soruları aklınızdan çıkartın! Online check-in de var, havaalanında beklemekte yok. Seyahate çıkan biri veya birileri, daha ne ister ki?

İyi Seyahatler :)

 

Prev Makyaj Trendi: Strobing Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?
Next Günlük Bakım Rutinim

About Author

Admin

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment