Beylerbeyi’nde Kaçış Noktamız : Mahallenin Kahvesi

Beylerbeyi’nde Kaçış Noktamız : Mahallenin Kahvesi

Hele şu günlerde hepimizin en çok ihtiyacı bir tatlı “Huzur”… Bu hayat koşturması, ülkemizde ve dünyada olan olaylar psikolojimizi öyle çok yıprattı ki bırakın anı yaşamayı, kendimizi yaşadığımıza inandırmaya çalışıyoruz. Şehir de içme sularına default olarak anti-depresan eklemeleri an meselesi.

Hepimizin kaçıp, bir süre kafa dinleyebileceği, tek başına veya sevdikleri ile birlikte gidebileceği mutlaka özel bir yeri olmalı. Kendinize böyle bir kaçış noktası seçecekseniz; Samimi olmasına ve ortamının sizi rahatsız etmemesine özellikle dikkat etmelisiniz. İçeri girdiğinizde kendinizi rahat hissetmeli, güzel şeyler yemeli ve bütçenizi zorlamamalı.

Dışarı çıktığımda ya deniz görmek ya da bir kaç adımda denize ulaşabileceğim yerleri tercih ederim. Belki de İstanbul’da yaşamamın tek nedeni budur. Bu sebeple de deniz kenarı semtler benim her zaman göz bebeğim. Bunlardan biri de Beylerbeyi. Beylerbeyi balıkçıları çok meşhurdur. Via Balık, İskele Restaurant, İnciraltı Meyhanesi… Rakı-balık dışında yine de bu semti ziyaret etmek isterseniz, kitabınızı alıp, okuyabileceğiniz, çalışabileceğiniz veya dostlarınızla sakince sohbet edebileceğiniz bir mekan önerim olacak size.

Beylerbeyi’nde işte size yeni bir kaçış önerisi: “Mahallenin Kahvesi”.

Kahvaltı, Öğlen / akşam yemeği veya sadece kahve-pasta için tercih edebileceğiniz Mahallenin Kahvesi, uygun fiyatları ile de deneyebileceğiniz, en güzel ve sakin mekanlardan biri. Dekorasyonu ile de snapchat ve instagram hesaplarımız içinde biçilmiş kaftan olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Eski ve farklı kültürlerden eşyalardan gözünüzü alamayacaksınız:)

Rezervasyona gerek olmadan, anlık planlarınız için mutlaka denemelisiniz:) Orada karşılaşmak üzere…

Mahallenin Kahvesi, Beylerbeyi Mahallesi, Arabacılar Sokak, No 8/A, Üsküdar, İstanbul

MK-2

MK-1

MK-3

MK-5

Prev Astroloji ile Hayatı Yönlendirmek Doğru mu?
Next Şık Moda Trendleri

About Author

Admin

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment