Yaz Bakım Dosyası: Manikürsüz Bakımlı Tırnaklar için Yapmanız Gerekenler

Yaz Bakım Dosyası: Manikürsüz Bakımlı Tırnaklar için Yapmanız Gerekenler

Tatil zamanlarından sıra gelmeyen randevu nedir diye sorsalar, direkt “manikür/pedikür randevum” derim. Sizde haftaiçi geç saatlere kadar çalışıp, haftasonu da mümkün olduğunca tatillere kaçan biriyseniz, benimle aynı fikirde olduğunuzu düşünüyorum.

Manikürsüz veya pedikürsüz bir hayatı ise henüz hayal bile edemiyorum. Eğer hiç başlamadıysanız, birazdan vereceğim bilgiler ile ömrünüzü geçirebilirsiniz. Benim gibi yaz/kış, neredeyse 2 haftada bir güzellik salonuna kendini atanlardan iseniz de bu bilgiler ile manikürünüzü daha uzun süreli kullanabilir ve ojesizde ne kadar bakımlı ve güzel tırnaklara sahip olduğunuzu size hatırlatacaktır.

Pratik, manikürsüz ve bakımlı tırnakların sırrı,

1.) Karbonat-Limon Mucizesi

Bir limonu ortadan kesip, içerisine bir miktar karbonat serpin. Çıplak tırnaklarınızı karbonat-limon karışımı ile ovun. Bu hem ellerini yumuşacık yapacak hem de tırnaklarınız beyazlayıp, güçlenecektir. Özellikle uzun süre oje kullanmaktan sararan tırnakları kurtarmanın en hızlı ve etkili yoludur.

2.) Bakımlı Kısa Tırnak Mucizesi

Son dönemde uzun ve takma tırnakların ne kadar moda olduğunun farkındayım ama ne kadar inandırıcı geliyor? Evde veya işte çalışmayan biriyseniz belki ama günlük hayatta yeterince kullanışsız. Ayrıca kısa tırnaklar her zaman daha bakımlı görünür unutmayın :) Kırılma, çatlama gibi dertleriniz olmadan ve olabildiğince işlerinizi aksatmadan bakımlı bir görüntüye sahip olmuş olursunuz.

tırnak bakımı

3.) 4 Taraflı Törpü Mucizesi

4 tarafı farklı görevde olan dikdörtgen törpüler ile tırnaklarınızın ojesiz nasıl parladığına inanamayacaksınız. Her bir tarafının farklı bir fonksiyonu bulunmakta ve üzerindeki sıra ile tüm tırnaklarınıza uygulamanız gerekiyor. Özellikle tırnaklarınızın üstü yıpranmış ve çizgi çizgi ise kesinlikle pürüzsüz hale getirip, parlatıyor. Tırnak bakımının olmazsa olmazı. Sadece dikkat etmeniz gereken nokta çok sık kullanmamalısınız. Haftada bir veya iki haftada bir olarak takvimlerinizi ayarlayabilirsiniz.

Bir de ufak bir ipucu, normal törpü yerine cam törpüleri tercih edin. Farkı göreceksiniz;)

Hand Care isolated

Hand Care isolated

4.) Bitkisel Yağ Mucizesi

Tırnak etleriniz ne kadar kuru ise o kadar manikür ihtiyacınız doğacaktır. Engellemek ve tırnak etlerinizi manikürsüz de geri itmek için bitkisel yağlardan veya Vaseline’den yardım alabilirsiniz.

Ufak bir parça veya Vaseline ile tırnak kenarlarınıza masaj yapın ve tırnakları ortaya çıkarmak için tırnak etlerinizi kesmek yerine geri itin.

5.) Buzlu Su Mucizesi

Ojenizi hızlı kurtumak veya tırnaklarını rahatlatmak için buzlu su ile dolu bir kase içerisine tırnaklarınızı batırın ve 5 dk bekletin. Buzlu suya bir miktar limon ve karbonat ekleyebilirsiniz. Yalnız bu sefer sadece tırnak bakımı yapmış olursunuz. Ojeli tırnaklarınızı limon suyu ile denemenizi tavsiye etmem:D

Tırnaklarımıza bu kadar bakarken ellerimize nemlendirici ve güneş koruyuculu krem sürmeyi unutmayın. Bildiğiniz gibi yaş alma en çok ellere ve boyuna vurur. O yüzden bu bölgeleri korumak oldukça önem taşımaktadır.

Bakımlı günler,

 

Prev Şık Moda Trendleri
Next Makyaj Trendi: Strobing Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

About Author

Admin

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment