Makyaj Trendi: Strobing Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Makyaj Trendi: Strobing Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Son dönemde hayatımıza giren yeni yüz aydınlatma teknikleri ile hepimiz ışıl ışıl olmaya başladık. Işıl ışıl değince aklınıza simler, pırlanta kırıntıları gelmesin. Yüzümüzün belirli bölgeleri sedef parlaklığında öne çıkıp, nemli ve sağlıklı bir görüntü elde edilmektedir.

Son dönemde klasik kontür uygulamalarının dışında bir çok make up artisti, yüzü gölgelendirmektense önemli olanın yüzün yüksek bölgelerini ön plana çıkarmak olduğunu belirtmiş ve Strobing tekniğini öne çıkarmıştır.

Strobing nedir? 

Kontürle işleminde kullanılan koyu pudralardan ziyade aydınlatıcılar ile yüz şekillendirme tekniğinin ismidir.

Strobing makyajda önemli olan doğal, nemli ve canlı görünen bir görüntü elde etmektedir. Özellikle T bölgesini matlaştırmak yerine nemli bir highlighter ile aydınlatıp ve öne çıkarmalıyız.

Günlük hayatımızda kontür bir miktar abartı durmakta ve yüzün doğallığını bozmaktadır. Belki de Strobing’in son dönemde bu kadar öne çıkmasının nedenlerinden biri doğal duruşu ve kolay uygulanışı olabilir.

strobing make up 2

Strobing Makyaj Nasıl Yapılır? 

İlk Adım: Yüzü temizledikten sonra öncelikli adım yüzü aydınlık verici bir baz ile nemlendirmek olmalıdır. Cildinize uygun nemlendirici kreminiz yeterli olacaktır ama daha da aydınlık bir cilt tercih ediyorsanız, MAC Strobe Cream ile istediğiniz nemlendirme ve aydınlatmayı elde edebilirsiniz. Yüzünüzün yüksek bölgeleri olan elmacık kemikleri, göz çevresi, çene ve T Bölgesine Strobe Cream uygulayınız.

İkinci Adım: Cilt tipinize uygun, aydınlık veren, su bazlı ve ıslak bitişli fondöteninizi, nemli bir makyaj süngeri ile tüm yüzünüze uygulayın. Böylece daha aydınlık ve kusursuz bir cilt elde etmiş olacaksınız. Bu aşamada son bir senedir favorim hiç değişmedi. MAC Studio Waterweight, hem karma cildime uygun hem de istediğim aydınlık görüntüyü vermektedir.

Üçüncü Adım: Strobing’in en önemli adımı “aydınlatma”dır. Cilt tipinize ve renginize uygun aydınlatıcı seçmek ise bence son dönemin en zoru. Sıcak tonlu bir cildiniz varsa altın renkli highlighter, soğuk alt tonlu ise daha gümüş yoğunluklu aydınlatıcılar size uygun olacaktır.

Aydınlatıcı seçerken içerisinde parıltı ve sim olmamasına özellikle dikkat etmelisiniz. İstediğimiz sedef görünümlü bir aydınlatma. Unutmayın istediğimiz kesinlikle yapay veya suni bir görüntü değil.

Ben son dönemde Nars Multiple Aydınlatıcıları tercih ediyorum. Dilerseniz Makyaj Trendi‘nden inceleyebilirsiniz.

Dördüncü Adım: Son adımla ise ruj ve allık ile makyajınızı tamamlayın. Allığınızı abartmayın ve doğal renkler tercih edin.

Ruj seçiminiz ise tamamen size kalmış. Bu kadar sade ve aydınlık ten makyajı ile bence kırmızı ruj büyüleyecektir;)

Sevgiler,

 

Prev Yaz Bakım Dosyası: Manikürsüz Bakımlı Tırnaklar için Yapmanız Gerekenler
Next Almatı Şehir Rehberi

About Author

Admin

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment