Ödem Attıran Detoks Suları

Ödem Attıran Detoks Suları

Güneşli bir bahar sabahına uyandınız. Hava mis gibi ama ufak bir probleminiz var. Bu sabah, her zamanki gibi hafif hissetmiyorsunuz kendinizi. Hele geceden giymeyi planladığınız o pantolonun, son düğmesi kapanmadı ya artık büyük bir probleminiz var :)

Bir gün önce aşırı yemek yememenize rağmen bu senaryoyu yaşadıysanız, telaş yapmayın! Kilo almadınız sadece vücudunuz su toplamış. Büyük ihtimalle, bir gün öncesinde az su içtiniz ya da alkol kullandınız ya da regl döneminize az kaldı… Dolunay zamanları da vücudumuzun su tuttuğunu Astro-Sağlık bilgisi olarak ayrıca eklemek isterim :)

Nasıl kurtulacağız bu ödemden?

Aslında çözüm çok kolay: Su İçmek… Vücuda ne kadar az su verirseniz, o kadar kendini korumak için su tutacaktır. İleri saatlerde su içmeyeceğinizi düşünecek ve bir sonraki zaman için o suyu saklayıp, depolayacaktır. Bol su tüketerek, hem vücudumuzdaki ödemi azaltabilir hem de engelleyebiliriz.

fft99_mf5612946

Bahar dönemlerinde ve mevsim geçişlerinde vücudumuzun günlük değişimleri dışında uzun süreli şiş ve yorgun hissedebiliriz. Böyle durumlar için Juicing yöntemi dediğimiz uzun süreli detoks programlarına göz atabilirsiniz. Hatta ayrıntılı bilgi almak için bir önceki detoks yazımızı okuyabilirsiniz: http://www.lifestyla.com/calisan-kadinin-detoks-sulari-ile-imtihani/

İlk başta bahsettiğim gibi aslında günlük olarak bu şişkinliği hissediyorsak ve hızlı, anlık çözüm yolları arıyorsak çeşitli yiyecek ve içeceklerden faydalanabiliriz.

Ananas ve yumurta, böyle zamanlarda tüketilmesi gereken başlıca besinler. Ananas’ın yağ yakma özelliğinden daha önce bahsetmiştim:)

Bence böyle zamanlarda asıl hayat kurtarıcıları ise “Detoks Suları”. Detoks suyu denince gözünüz asla korkmasın. 15 dk da evdeki malzemelerle hazırlayabileceğiniz, tadı güzel tariflerden bahsediyorum.

İşte baharı müjdeleyen, ödem attıran 2 farklı kolay detoks suyu tarifi…

 1. Hani Benim Limonatam Detoks Suyu:

Adından da anlayabileceğiniz gibi kendisi tıpkı şekersiz bir limonata benziyor.

limon-su-detoks

 • 1 LT İçme Suyu
 • 1 Demet Maydonoz
 • 1 Yeşil Elma
 • 1 Limonun taze sıkılmış suyu
 • 2 Tarçın Çubuğu
 • 1 Fındık kadar taze Zencefil

Kaynayan suya, tüm ürünler atılır ve 15 dk kaynatılır. Süzülür ve posa dışında kalan su, gün içinde sıcak ya da soğuk tüketilir. Gün içinde ekstra olarak 2 LT su tüketmeyi unutmayın.

 1. Önemli olan İç Güzelliği Detoks Suyu:

Gün içinde her öğün öncesi, sabah uyandığınızda ve yatmadan önce 2şer bardak tüketmelisiniz. Toplamda 2 LT lik elinizde detoks suyunuz olmalı ve ekstra 1 LT gün içinde su tüketmelisiniz.

yesil-cay-detoks-su

 • 2 LT İçme Suyu
 • 1 Yeşil Elma dilimleri
 • 1 Yemek Kaşığı Yeşil Çay
 • 1 Limonun dilim hali

Tüm malzemeler karıştırılır ve bir gece dolapta bekler. Ertesi sabah uyandığınızda detoks suyunuz hazır. Soğuk ya da oda sıcaklığında tüketebilirsiniz.

Her ikisinin de müptelası olacağınızı söylemeden edemeyeceğim. Hem tadı güzel hem de ödem attırıyor.

Deneyin, yorumlarınızı bekliyorum.

Prev Cilt tonunuza uygun renklerde makyaj ile doğal güzelliği yakalayın
Next Hayatınızın Bahar Temizliğine Hazır Mısınız?

About Author

Admin

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment