Şık Moda Trendleri

Şık Moda Trendleri

Cesaretli ve eğlenceli trendlerin koleksiyonlara hakim olduğu 2016 modası, moda severlere hareketli ve eğlenceli kombinler sunuyor.

2016’nın moda trendleri genel olarak renkli ve cesur bir çizgide yer alıyor. Hem gündüz hem de gece kıyafetlerinde iddialı kesimler ve canlı renkler yer alıyor.  Gece elbiselerinde koyu ve ağırbaşlı renklerin hakimiyeti sona eriyor ve dinamik tonlar gecelere ışık katıyor. Özellikle mavi ve yeşil, pembe ve kırmızı gibi iddialı renk ikilileri bir arada kullanılıyor. Canlı renklerdeki elbiseler, yine renkli ayakkabı ve çantalarla tamamlanıyor. 1970’li yıllardan, 90’lara dek egemenliğini sürdüren asimetrik kesimler, 2016 itibariyle neredeyse her parçada kullanılıyor. Elbiselerde hareket yaratan asimetrik kesimleri, canlı renklerle buluşturarak hem trend hem de klas bir tarz sergileyebilirsin. Asimetrik kesimler gece elbiseleri için vazgeçilmez olsa da gündelik parçalarda da kullanılıyor. Eteklerden paltolara her ürüne stil katan asimetrik kesimleri gardırobuna dahil ederek 2016 modasına uyum sağlayabilirsin.

2016-Moda-Trendleri-960px (1)

Enerjik renkler ve asimetrik kesimlere kıyasla daha romantik bir çizgide yer alan şeffaf kumaşlar da 2016 trendlerine yön veriyor. Gece kombinlerin de şeffaf dokuları tercih ederek seksi bir tarz yakalayabilirsin. Şeffaf kumaşlardan özellikle tüller her parçaya uyum sağlayarak elbiseden pantolona, şorta tüm kıyafetlere yumuşak  bir hava katıyor. Üstelik gece elbiselerinde de baştan çıkarıcı bir ahenk yaratıyor. Transparan bluzlar da, içinde kullandığın parçaya göre hem gece, hem de gündüz katıldığın ortamlarda şıklığına şıklık katıyor.

2016 moda trendleri, omuzlarını kıyafetlerin yıldızı haline getiriyor. Bu senenin iki omuz trendi, karpuz kollar ve açık omuzlar oluyor. Gece elbiselerinde omuzları açıkta bırakan kesimler, çapraz askılar gibi detaylar sıklıkla kullanılıyor. Bir yandan açık omuzlu kesimler büstiyerlere de çekicilik katıyor. Bu senenin bir diğer şık moda trendi olan karpuz kollar ise daha çok bluzlarda, gömleklerde ve spor elbiselerde tercih ediliyor. Karpuz kollar, en sade kıyafetlere bile şıklık katıyor. Böylece bir zamanların değişmez feminen parçalarından olan karpuz kollu mini elbiseler de gardıroplara geri dönüyor.

2016’da aksesuarlar da kendilerini göstererek, kombinlerin öne çıkan elemanları oluyor. Çantadan şapkaya her parçayı esir alan püsküller, kıyafetlere hareket ve otantik bir stil katıyor. Etek uçlarında kullanıldığında bohem bir hava sergileyen püsküller, fermuar gibi en küçük detaylara birle taşınıyor.

Yer çekimine dayanamayan püsküllere, bohem tarzdaki kollar da katılıyor. Bu sezon ellerin yarısına dek uzayan kollar, entel ve şuh bir aura yaratmanı sağlıyor. Merserize kazaklarda ve hırkalarda uzun kollu modelleri tercih ederek, dağınık ama çekici bir tarz  yaratabilirsin. Uzun kollar ile uyum içindeki bir başka sezon trendi ise kat kat giyinmek. 2016’nın en cool imajları, parçaların üst üste giyilmesiyle elde ediliyor. Elbisenin üzerine, kazak, gömlek, tişört gibi aklına gelen her tür parçayı ekleyerek havalı  bir görüntü elde edebilirsin. Üstelik sıcak havalarda bile atletleri üst üste giyerek, üstüne şifon parçalar alarak kat kat giyim modasına katılabilirsin. Sezonun başka bir trendi olan bol pantolonları da çok katlı kombinlerinde kullanabilirsin. Bir süredir birçok modaseverin üzerinde sıklıkla gördüğümüz bol pantolonlar, 2016’da çeşitleniyor, kısasından uzununa birçok farklı tarzda üretilen bol pantolonlar hem gece hem de gündüz tercih ediliyor. Rahat kesimleri ve havalı görüntüleri, özellikle rahatına düşkün dinamik modaseverlerin vazgeçemediği bir özellik oluyor. Bol pantolonlar, sezonun diğer trendlerinden püsküllü aksesuarlarla beraber kullanıldıklarında entel bir tarz yaratmanı sağlıyorlar. Üstelik topuklu ayakkabılarla da zıt bir uyum göstererek gece kombinlerine de talip oluyorlar.

 

Prev Beylerbeyi'nde Kaçış Noktamız : Mahallenin Kahvesi
Next Yaz Bakım Dosyası: Manikürsüz Bakımlı Tırnaklar için Yapmanız Gerekenler

About Author

Admin

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment